Pokusil se prý znásilnit dvanáctiletou dívku, ta dokázala utéct

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policisté nadále vyšetřují případ údajného pokusu o znásilnění dvanáctiletého děvčete v Mimoni na Českolipsku. Dívka tvrdila, že ji řidič dodávky v pondělí odpoledne vtáhl do auta a začal svlékat. Vyloučeno ale není ani to, že si děvče vše vymyslelo.

Dívce se podle jejích slov uprchnout a podle lékaře znásilněna nebyla. Případ převzali krajští kriminalisté, kteří jej vyšetřují jako podezření z omezování osobní svobody a pokusu znásilnění. Řekla to českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Dívka podle Balákové policistům řekla, že ji v pondělí kolem 16:00 v blízkosti praktické školy oslovil řidič dodávky, který ji následně natlačil do vozu a odjel s ní na neznámé místo. Dívka mu ale utekla a kolem 18:00 skončila v péči záchranářů s poraněným kotníkem. 

Ověřuje se dívčina výpověď

Muže, který se dívku údajně pokusil znásilnit, se zatím nepodařilo dopadnout. "Bližší podrobnosti nebo popis pachatele, který dívenka uváděla, zatím zveřejňovat nebudeme, a to z toho důvodu, že byla velmi rozrušená a my s její výpovědí stále ještě pracujeme," řekla mluvčí policie. Vyšetřovatelé musí ještě některé části dívčiny výpovědi ověřit. 

Mluvčí krajské záchranné služby Lenka Markovičová v pondělí řekla, že se děvče v minulosti léčilo na psychiatrii a zdravotníci k němu vyjížděli už víckrát. 

Jestli si mohlo pokus o znásilnění vymyslet, v tuto chvíli podle Balákové není možné říct. "Vzhledem k tomu, že jsme na začátku vyšetřování, žádná z variant se nedá vyloučit, ani potvrdit," doplnila mluvčí policie.

Tagy: znásilnění pokus

Zdroje: ČTK