Chalupa si na ministerstvo přivede exposlance ODS Ježka

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa si přivede na úřad bývalého poslance za ODS a místopředsedu sněmovního kontrolního výboru Libora Ježka.

Informovala o tom mluvčí ministerstva Michaela Jendeková s tím, že Ježek bude státním tajemníkem. Jaké kompetence bude mít, zatím neví. Dosavadní Ježkova profesní činnost ve sněmovním výboru podle ní zapadá do avizovaného Chalupova záměru dosáhnout otevřené a průhledné správy ministerstva. 

"Od Libora Ježka si slibuji, že bude společně se mnou pracovat na navrácení ztracené důvěryhodnosti ministerstva na veřejnosti. Jeho práce v kontrolním výboru sněmovny byla příkladná. Dlouhodobě se věnoval potírání neprůhledné byrokracie ve veřejné i privátní sféře. Většina jím šetřených kauz byla často předmětem zájmu sdělovacích prostředků, věnoval se například velmi intenzivně kauze kolem Nejvyššího kontrolního úřadu," uvedl na adresu nově nastupujícího ředitele v tiskové zprávě Chalupa s tím, že od něj podobné nasazení očekává i v nové funkci. 

Opět je slyšet heslo: ´Padni komu padni´

Na ministerstvu bude podle Chalupy nikoli kvůli politice ale proto, aby řídil úřad podle hesla "Padni komu padni". 

Uvedení Ježka do funkce je první změnou v personálním obsazení vedení ministerstva po pondělní příchodu nového ministra. 

Drobil na svou funkci rezignoval v prosinci, když média přinesla odposlechy šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka, ve kterých ministrův poradce Martin Knetig naznačoval cesty, jak vyvést ze státního fondu peníze pro ODS a na financování Drobilovy kariéry. Ministr se tehdy ihned od poradce distancoval, za svou jedinou chybu označil neznalost charakteru lidí, které si vybral pro spolupráci.

Tagy: chalupa tajemník ministerstvo ježek

Zdroje: ČTK