Počet mrtvých po nehodě jihokorejského trajektu stoupl na 260

- Aktuality autor: Alina Holušová

Potápěči dál pročesávají vrak potopeného jihokorejského trajektu Sewol. Vyprostili z něj dalších 12 těl. Počet obětí nehody tak stoupl na 260. Mrtvých bude ještě přibývat, stále je pohřešováno 42 osob.  

Příbuzní obětí stále truchlí

Příbuzní obětí stále truchlí,zdroj: Isifa.com

Jihokorejská tisková agentura Jonhap informovala, že 19 dní od neštěstí se potápěčům podařilo prohledat už 61 z celkového počtu 64 kajut, kde se očekává nález těl zemřelých.

Po prohledání zbývajících kajut se potápěči zaměří na veřejné prostory, jako jsou chodby, schodiště, obchody a toalety. Pokud nebudou nezvěstní nalezeni do 15. května, plánují záchranné týmy rozšířit pátrání i na nákladní prostory na první a druhé palubě.

Na palubě trajektu, který se 16. dubna potopil u západních břehů Korejského poloostrova, bylo 476 lidí. Většinu pasažérů tvořili středoškolští studenti, kteří mířili na školní výlet na ostrov Čedžu. Zachránilo se pouze 174 osob.

Jihokorejská vláda slíbila zavedení nových opatření pro lepší kontrolu námořní dopravy. Od června mají být mimo jiné všechny informace o cestujících zpracovávány elektronicky. Trajekty na domácích linkách budou podle agentury AP navíc stejně jako ty mezinárodní vybaveny černými skříňkami, které nahrávají údaje o čase, poloze, rychlosti a směru lodi, počasí a komunikaci na můstku.

Tagy: nehoda oběti mrtví Loď vrak trajekt Jižní Korea Sewol

Zdroje: ČTK