Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes -3°C Sněhové přeháňky

Paroubek Lidovému domu: To nebyla žádná kampaň. Měli jste štěstí

Paroubek Lidovému domu: To nebyla žádná kampaň. Měli jste štěstí
zdroj: Archiv

Kolaboranti a populisti, tak expředseda ČSSD Jiří Paroubek tituloval své stranické kolegy před posledními volbami. Nelíbila se mu totiž nová kampaň, které se mimo jiné distancovala od jím zavedeného stylu politiky.

A také nyní, když sociální demokracie vyhrála ve 13 statutárních městech a do druhého kola senátního klání jí pokračuje 22 kandidátů, Paroubek nehodlá svá slova vzít zpátky. Tvrdí, že za úspěch nemohla politika ČSSD, ale asociální reformy nynějšího kabinetu.

Asociální vláda nahrává ČSSD

"Myslím, že to s kampaní nemělo nic společného. Nejlepším agitátorem ve prospěch sociální demokracie je vláda a její hloupě asociální politika," řekl Paroubek ve vyjádření pro Lidové noviny.

Už před volbami byl nynější řadový poslanec Paroubek často slyšet. Jako projev křupanství označil odmítnutí, které vedení ČSSD poslal již o prázdninách zpěvákovi Michalu Davidovi, která byl jednou z tváří Paroubkovi kampaně před volbami do sněmovny. "Líčit jej jako normalizačního umělce může jen hlupák," řekl tehdy Paroubek v rozhovoru pro MF Dnes.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,630 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma