Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Papež má pravdu, shodují se katolíci, Hájek i Schwarzenberg

Papež má pravdu, shodují se katolíci, Hájek i Schwarzenberg
zdroj: Mediafax

Server ParlamentníListy.cz udělal anketu mezi politiky a osobnostmi veřejného života katolického vyznání na téma, co si myslí o papežově prohlášení, které varuje před zesvětšťováním společnosti. Papež mezi nejvíce "ohroženými" zeměmi zmínil Českou republiku.

Papež Benedikt XVI. v neděli ve španělském poutním městě Santiago de Compostela vyzval Evropany, aby se otevřeli Bohu a označil za tragédii vývoj, kdy na starém kontinentu od 19. století sílila antiklerikální a ateistická hnutí.

„Víru je třeba obnovit, aby čelila hrozbě světskosti, která existuje ve Francii a v České republice, a také ve Španělsku, což je země, v níž je víra doma, kde se uskutečnilo znovuzrození katolicismu ztělesněné svatým Ignácem (z Loyoly) a dalšími postavami," cituje El País papeže na svém webu.

ParlamentníListy.cz pokládaly otázku českým politickým osobnostem, zda se Svatým otcem souhlasí, zdali se problém týká pouze zmiňovaných zemí, nebo celé Evropy, komu bylo poselství adresováno a zda pro takovou ateistickou zemi, jako je Česká republika, nemůže být prohlášení kontraproduktivní. Všichni se shodli, že upozorňovat na takové věci je úkolem papeže a kontraproduktivní to není.

Celý článek na ParlamentniListy.cz