Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 19°C Občasný déšť

ODS není důvěryhodná, říká k vládní krizi Peake

ODS není důvěryhodná, říká k vládní krizi Peake
zdroj: Mediafax

Chová se vláda k občanům odpovědně nebo se utápí v personálních půtkách o ministerské posty a tedy i penězovody? Nejen na tuto zásadní otázku odpovídala v pondělí předsedkyně poslaneckého klubu VV Karolína Peake v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na Českém rozhlasu 1.

Otázka zda vláda přežije, zůstane otevřená až do úterní čtrnácté hodiny. V rozhovoru pro Český rozhlas 1 to znovu potvrdila předsedkyně poslaneckého klubu Karolína Peake (VV). Podle jejího názoru není zásadním problémem v koalici spor o „koryta," jak tomu někteří říkají, ani spor o Víta Bártu, ale značná nedůvěra, která mezi koaličními partnery panuje.

Příliš mnoho frakcí v ODS

„Dohadujeme se o tom, jestli jsme v tomto složení nadále schopni fungovat. Za zásadní problém totiž považuji nedůvěru a je otázka, jestli důvěru dokážeme obnovit. Pokud se budeme bát útoku jakéhokoli koaličního partnera, pak tato důvěra obnovena nebude," prohlásila v pořadu Peake.

Zásadní problém mají Véčkaři s ODS. Jde totiž o stranu, která je z pohledu VV rozdělena na příliš mnoho frakcí a není jasné, zda ruka podaná premiérem Petrem Nečasem je rukou podanou za celou ODS. „Neobjeví se později nějaká část ODS, řekněme region, který by volal po pádu vlády případně premiéra Nečase samotného?" ptala se v pořadu řečnicky Peake.

Celý článek na ParlamentniListy.cz