New Yorkem se prohnala dvě tornáda, ovlivnila i US Open

- Aktuality autor: red

VIDEO. New Yorkem v sobotu proletěla dvě tornáda. Meteorologický jev, který je v této oblasti poměrně neobvyklý, obyvatele vyděsil, nezpůsobil však žádné větší škody a nikdo se nezranil. Kvůli silnému větru však musely být odvolány některé zápasy tenisového turnaje US Open, bouřlivé počasí se čeká i dnes.

První tornádo, které doprovázel vítr o rychlosti 113 kilometrů v hodině, udeřilo v sobotu před polednem (vpodvečer SELČ) ve čtvrti Queens, a to na přímořském poloostrově Rockaway. Druhé, silnější tornádo se objevilo o deset minut později v Brooklynu, rovněž nedaleko pobřeží. Tady měl vítr rychlost 177 kilometrů v hodině.

Meteorologové obyvatele předem varovali, že by se tornáda mohla objevit, přesto byli někteří lidé vyděšení, jiní si ale úkaz fotili a natáčeli na mobilní telefony. Silný vítr v obou čtvrtích vyvracel stromy a kácel elektrické sloupy a poškodil několik domů, škody větších rozměrů ale nezpůsobil.

Nejvíce následky tornád pocítili pořadatelé tenisového turnaje US Open. Větrné počasí poznamenalo už dopolední zápas Tomáše Berdycha s Andym Murraym, druhé semifinále mezi Španělem Davidem Ferrerem a Novakem Djokovičem už museli rozhodčí přerušit. Přeloženo bylo i finále ženské dvouhry.

Zdroje: ČTK