Neschopný lupič a kousající opilec, který nakopl policistu do rozkroku

- Aktuality autor: Alina Holušová

Buď Praha přitahuje podivná individua, nebo jsou ve vzduchu divné vibrace, každopádně policie hlavního města měla dnes o zábavu postaráno. Na Praze 2 zadrželi lupiče, který se neúspěšně pokusil vykrást banku. V jiné části Prahy strážník dostal ránu do rozkroku od opilého muže, který se předtím snažil ukrást auto a pokousal řidiče.  

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Opilec navíc dalšího policistu uhodil do obličeje. I po třech hodinách po zadržení měl v krvi dvě promile alkoholu.

Opilý muž se v Papírníkově ulici v Praze 12 snažil po půlnoci dostat do cizího auta. Když mu v tom řidič vozu chtěl zabránit, opilec ho pokousal. Ani příjezd policistů muže nezklidnil. "Agresor své jednání pouze nasměroval právě proti mužům zákona. Proto byl následně předveden na služebnu," sdělila Filková.

Na služebně se agresivita zadrženého muže vystupňovala. "Jednoho z policistů nakopl do rozkroku a při následném umísťování do policejní cely udeřil pěstí do obličeje dalšího z přítomných policistů," doplnila.

Útočník pak ještě zdemoloval celu a rozbil fotoaparát, kterým chtěli policisté vzniklou škodu zdokumentovat. Vyšetřovatel muže obvinil z násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Lupič jako z grotesky

V ulici Na Slupi na Praze 2 přepadl jednatřicetiletý lupič dnes pobočku České spořitelny. Muž bankovním úřednicím předložil papírek s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz, ale úřednice před lupičem utekly. Pachatel si tedy začal brát peníze sám, ale než stihl z banky utéct, chytili ho policisté. Nikomu se při loupeži nic nestalo.

Muž přepadl banku kolem 12:30. "Pachatel si to namířil přímo k pokladně a předložil lísteček, že požaduje všechny peníze. Na lístku také stálo, že je mu kvůli jeho zdravotnímu stavu všechno jedno," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Úřednice spořitelny se ale nenechaly zastrašit a lupiči nic nedaly. "Postupovaly nejlépe, jak mohly. Schovaly se do jiné místnosti, kde se pak zamkly," uvedl policejní mluvčí.

Muž tedy sebral v bance peníze, ke kterým se mohl sám dostat. Mezitím už ale dorazili policisté a lupiče přímo v bance zadrželi. "Neměl u sebe žádnou zbraň, takže nikomu nehrozilo nebezpečí," doplnil Hulan.

Tagy: policie Praha banka loupež lupič opilec

Zdroje: ČTK