Neobvyklá nehoda: Loď strhla část mostu i s vozovkou

- Aktuality autor: Michal Polák

VIDEO. Loď přepravující součásti vesmírných raket na Mys Canaveral strhla ve státě Kentucky na jihovýchodě USA část mostu i s vozovkou. Naštěstí se ve chvíli střetu na zdemolované části Eggnerova dopravního mostu nenacházely žádné automobily, uvedla agentura DPA. Podle místních médií zbylá část mostu, jenž byl zprovozněn v roce 1932 a rekonstruován v roce 1943, je nyní zřejmě nestabilní.

Neštěstí, o němž o víkendu na internetu informovaly regionální listy Cadiz Record a Tribune Courier, se stalo už v noci na pátek. Na mostě přes Kentucké jezero vznikla více než 90metrová mezera. Na fotografiích a záběrech je vidět, jak loď přídí nabrala ocelové vzpěry a část dvouproudé silnice.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ačkoli po mostě spojujícím dva okresy denně projede 2700 automobilů. Během letní turistické sezony to bývá ještě mnohem víc. "Měli jsme štěstí," konstatoval kentucký guvernér Steve Beshear.

Loď se nevešla pod most

Nákladní loď Delta Mariner neplula po řece Tennessee poprvé, vždy se ale plavba obešla bez problémů. Tentokrát ale kapitán zvolil špatnou trasu, která je vyhrazená jen vodním sportovcům. Pod most se pětipatrový těžkotonážní kolos nevešel.

Podle místních médií loď přepravovala součásti raket Atlas a Centaur, které měly být v dubnu a v srpnu nasazeny na mise amerického letectva a Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).

Tagy: most střet vozovka

Zdroje: ČTK