Němečtí Židé žádají tvrdší zákroky proti antisemitismu na internetu

- Aktuality autor: Petr Kubec

Projevy antisemitismu na internetu nejsou potírány dostatečně důrazně, tvrdí Ústřední rada Židů v Německu. Policie s tímto problémem podle šéfa židovské organizace Dietera Graumanna nic nedělá, i když autoři takovýchto protižidovských projevů vystupují zcela otevřeně pod svým skutečným jménem. Rada proto na neděli svolala do Berlína demonstraci.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

"Nebylo by vůbec tak těžké je obžalovat. Vyšetřovatelé musí zasahovat důsledněji," vyzval Graumann. "Někdy mi je zle z rozsahu a nestydatosti štvaní proti nám na blozích. Tolik zášti a nenávisti, jimiž jsme zahrnováni já a ostatní Židé v Německu, to tu ještě nikdy nebylo," tvrdí Graumann.

Na neděli svolala Ústřední rada Židů v Německu do Berlína manifestaci, která má upozornit na projevy nenávisti vůči Židům. Na akci má u Braniborské brány promluvit německá kancléřka Angela Merkelová.

"Chceme ukázat, že se nenecháme zastrašit, ani si nenecháme vzít odvahu. Poselství zní: židovství má v Německu budoucnost," řekl Graumann k nedělní demonstraci.

Podle agentury DPA během letní izraelské ofenzivy v pásmu Gazy na demonstracích v Německu opakovaně zaznívaly verbální útoky proti Izraeli a proti Židům.

Tagy: policie Německo internet kriminalita extremismus antisemitismus židovství Angela Merkelová

Zdroje: ČTK