Nelegální líh byl můj, přiznal se podnikatel Radek Březina

- Aktuality autor: roj

Zlínský podnikatel Radek Březina se v několikahodinové výpovědi přiznal k tomu, že byl šéfem takzvané lihové mafie. Popsal mimo jiné i smrt svého zaměstnance v roce 2000.

Podnikatel Radek Březina se u soudu přiznal, že byl hlavou takzvané lihové mafie

Podnikatel Radek Březina se u soudu přiznal, že byl hlavou takzvané lihové mafie,zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Březina dlouho zapíral, během dnešní výpovědi před olomouckým krajským soudem však přiznal vše do nejmenších detailů a zítra se chystá ještě ve výpovědi pokračovat. "Tak, jak to říká obžaloba, že já jsem byl ta hlava, tak to je pravda. Nechal jsem vše vybudovat já, bylo to na můj na příkaz, líh jsem nechal dovézt na můj příkaz, byl to můj líh," prohlásil.

Popsal mimo jiné i propracované čerpání lihu do likérky Daněk a přidal i nákresy tajných skladů s nelegálním lihem. Překvapivě popsal i okolnosti smrti jednoho z jeho zaměstnanců v roce 2000. "Byl opilý, spadl do vařící vody, zamotal se do plachty a nemohl vylézt. Uvařil se tam," uvedl s tím, že se bál policie, a proto ji zavolal až další den.

V jednom však zůstal Březina neoblomný: jména zákazníků, kteří od něj odebírali nelegální líh, neprozradil. "Mí zákazníci mi věřili, nikdy bych to neudělal," vysvětlil své rozhodnutí.

Tagy: metanol lihová mafie

Zdroje: ČTK