Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -7°C Skoro jasno

Nejkurióznější brigády: co člověk neudělá pro peníze...

Nejkurióznější brigády: co člověk neudělá pro peníze...
Je libo vyvenčit želvu? | zdroj: ThinkStock

Říká se, že dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí, ale co je to proti lidem, kteří se pro pár korun upíšou k opravdu bizarním brigádám. Co byste řekli například venčení želvy? Pravda, ta vám alespoň při procházce jen tak neuteče, ale v říši zvířat se můžete potkat například s lákavou pozicí ochutnávače psího jídla. Berete?

Čím neobvyklejší brigáda, tím samozřejmě větší šance, že bude i „neobvykle“ ohodnocena. Ne vždy to však znamená zajímavější výplatu. Například placení čichači k podpaží – zkouší se tak kvalita deodorantů – a obecně brigádníci, testující různé kosmetické přípravky, jsou často rádi, když si odnesou alespoň pár balení daného produktu.

Máte sami nějakou zkušenost s bizarním přivýdělkem? Nechali jste se ve jménu vědy bodat od komárů? Máte pocit, že nepříjemnější už mohou být snad jen daně nebo třeba změna dodavatele energií? V druhém případě už to naštěstí neplatí.

Zatímco internetové nabídky brigád vám dopředu nezaručí, jestli se z nevinně vypadající nabídky nevyklube něco šíleného, webový srovnávač Srovnam.cz je oproti tomu oázou klidu a bezpečí. Stačí zadat PSČ vašeho odběrného místa (žádné konkrétní osobní údaje nejsou vůbec potřeba), odhad spotřeby nebo výši záloh a hned uvidíte, jestli v aktuálních nabídkách dodavatelů nečíhá nějaká snadná a výhodná „brigáda“.

Rozhodně nepřehlédněte nabízené smluvní podmínky, vypsané srovnávacím webem Srovnam.cz u každého dodavatele. Zdánlivě výhodná smlouva může obsahovat různé chytáky, kterým se nejlépe vyhnete také zkontrolováním, jestli je daný dodavatel držitelem etického kodexu, vydávaného Energetickým regulačním úřadem.

Brigáda je jistě chvályhodnou formou přivýdělku, ale ten občas číhá i tam, kde bychom ho možná nečekali. Přechodem na výhodnější tarif lze běžně ušetřit několikatisícové částky a hlavně – nikdo po vás nebude chtít, abyste mu venčili želvu nebo čichali k podpaží.

Zdroje: