Dnes je úterý 27. září 2022., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 14°C Občasný déšť

Něco tu smrdí a dál se to šíří. Křik kolem Kalouska i obviněných ODSáků

Něco tu smrdí a dál se to šíří. Křik kolem Kalouska i obviněných ODSáků
Bohuslav Svoboda. | zdroj: Mediafax

Pražský primátor Bohuslav Svoboda a téměř všichni radní čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s projektem Opencard. ODS i TOP 09 se za obviněné rázně postavily, což opoziční ČSSD považuje za ovlivňování orgánů činných v trestním řízení a požaduje primátorovu rezignaci. Zajedno je s ní i Svobodův předchůdce Pavel Bém. Celou kauzu provází již od včerejška celá řada silných vyjádření, jejichž souhrn přinášíme.

Obvinění pražského primátora Bohuslava Svobody a téměř kompletní městské rady za to, že nespravovali řádně svěřený majetek a bez řádné soutěže přidělili v loňském roce zakázku firmě Haguess na pokračování projektu Opencard, se dostalo i do sněmovny. Opoziční poslanci se pokusili tento bod zařadit do programu schůze, ale neuspěli.

Sociálním demokratům nejvíce vadilo, jak na sdělení obvinění pražským radním zareagovaly špičky ODS a TOP 09, které vyjádřily obviněným plnou podporu. Místopředseda sněmovny i ČSSD Lubomír Zaorálek označil jejich kritiku za další vládní útok na nezávislost policie. „Vy máte ministra vnitra, měli jste palec na výměně policejního prezidenta, a přesto tady na tiskových konferencích vykřikujete, jak je to ovlivňováno proti vám,“ podivoval se ve sněmovně Lubomír Zaorálek.

Zdroje: