Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 13°C Občasný déšť

Naprostá zrůdnost. Knížák šílí z odměny pro Michálka

Naprostá zrůdnost. Knížák šílí z odměny pro Michálka
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Libor Michálek dostal za to, že pořídil na ministerstvu životního prostředí nahrávky, které kvůli podezření z korupce stály ministra Pavla Drobila (ODS) jeho post, obdržel ve středu půl milionu korun od Nadačního fondu proti korupci. To rozčílilo jeho kritika Milana Knížáka.

"Nadační fond proti korupci uděluje cenu za odvahu v hodnotě 500 000 korun Liboru Michálkovi," píše se na šeku, který Michálek od fondu obdržel z rukou zakladatele fondu finančníka Karla Janečka.

"Já myslím, že nahrávky, které pan Michálek pořídil, jsou nevyvratitelným důkazem, že šlo o korupci. I když soudně to třeba uznatelné jako důkaz není, tak teoreticky i fakticky to je jasný důkaz," odpověděl serveru ParlamentníListy.cz Janeček na dotaz, zda udělení ceny není předčasné vzhledem k tomu, že vyšetřování teprve probíhá.

To je zrůdné, práskač odměněn

"Takovýto způsob vyznamenání považuji za naprosto zrůdný," reagoval pro ParlamentníListy.cz šéf Národní galerie Milan Knížák, který proti Michálkovi vystoupil velmi ostře už v době, kdy s takzvanou kauzou Drobil přišel deník Mf Dnes.

Celý článek na ParlamentniListy.cz