Naprostá zrůdnost. Knížák šílí z odměny pro Michálka

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Libor Michálek dostal za to, že pořídil na ministerstvu životního prostředí nahrávky, které kvůli podezření z korupce stály ministra Pavla Drobila (ODS) jeho post, obdržel ve středu půl milionu korun od Nadačního fondu proti korupci. To rozčílilo jeho kritika Milana Knížáka.

Placeholder

Placeholder , zdroj: Archiv

"Nadační fond proti korupci uděluje cenu za odvahu v hodnotě 500 000 korun Liboru Michálkovi," píše se na šeku, který Michálek od fondu obdržel z rukou zakladatele fondu finančníka Karla Janečka.

"Já myslím, že nahrávky, které pan Michálek pořídil, jsou nevyvratitelným důkazem, že šlo o korupci. I když soudně to třeba uznatelné jako důkaz není, tak teoreticky i fakticky to je jasný důkaz," odpověděl serveru ParlamentníListy.cz Janeček na dotaz, zda udělení ceny není předčasné vzhledem k tomu, že vyšetřování teprve probíhá.

To je zrůdné, práskač odměněn

"Takovýto způsob vyznamenání považuji za naprosto zrůdný," reagoval pro ParlamentníListy.cz šéf Národní galerie Milan Knížák, který proti Michálkovi vystoupil velmi ostře už v době, kdy s takzvanou kauzou Drobil přišel deník Mf Dnes.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: korupce fond odměny Knizak michálek