Na studenty z UJAK dohlédnou veřejné vysoké školy

- Aktuality autor: str

Pedagogické fakulty veřejných vysokých škol dohlédnou na část studentů speciální pedagogiky z Univerzity Jana Amose Komenského. Poslední ročník získá titul ještě na domácí půdě.

Škola jakákoli pochybení odmítá

Škola jakákoli pochybení odmítá,zdroj: Archiv

Co se studenty speciální pedagogiky řešili v úterý ministr školství Marcel Chládek, rektor Univerzity Jana Amose Komenského(UJAK) Luboš Chaloupka a děkani pedagogických fakult. Do potíží se kvůli neprodloužené akreditaci pro speciální pedagogiku dostalo více než 1,4 tisíce studentů UJAKu.

Nově má vzniknout konsorcium složené ze zástupců pedagogických fakult, které bude garantovat kvalitu výuky a závěrečných zkoušek. "To by mohl být argument, aby se mohla prodloužit akreditace do 31. prosince," řekl ministr Chládek. Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková takový postup schvaluje.

Dále je třeba jednat o přestupech studentů Univerzity Komenského na veřejné vysoké školy, protože budoucnost UJAK je nejasná. "Pokud by všichni nemohli dostudovat na UJAK, rozšířili bychom možnost přijetí na veřejných fakultách," poznamenal ministr Chládek.

Rektor UJAKu počítá s finanční spoluúčastí své školy. "Jsme připraveni udělat maximum pro to, aby mohli studenti dostudovat. Věřím tomu, že to může být spolupráce zajímavá pro obě strany," řekl.

Největší soukromá univerzita v zemi s hodnocením akreditační komise nesouhlasí a hájí se tím, že již v minulosti se doporučeními komise řídila. Snížila například počet studentů na téměř polovinu. Podle komise i tak ale na jednoho učitele vychází příliš mnoho žáků a tím trpí kvalita odevzdaných prací a potažmo celé výuky.  

Tagy: Česko Ministerstvo školství vysoké školy české školství UJAK

Zdroje: ČTK