Na stovkách míst v Česku se protestovalo proti Babišovi a Benešové

AKTUALITA - Aktuality autor: šar

V úterý se v mnoha městech v Česku znovu demonstrovalo proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO). 

Minulý týden demonstranti zaplnili Václavské náměstí, teď se protestovalo ve stovkách dalších měst a obcí v Česku

Minulý týden demonstranti zaplnili Václavské náměstí, teď se protestovalo ve stovkách dalších měst a obcí v Česku , zdroj: Profimedia.cz

Zatímco minulé úterý zaplnili demonstranti pražské Václavské náměstí, tentokrát svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii demonstrace do třech stovek míst České republiky. Protestovalo se ve všech krajích, demonstranti vyšli do ulic vedle krajských měst i v menších městech a obcích. 

V Brně se tentokrát demonstrace konala na náměstí Svobody, to se zaplnilo téměř celé. Poté, co se na pódiu vystřídali někteří herci a zazněly i vzkazy umělců z Prahy, kteří demonstraci podporují, zakončil akci kněz Jan Hanák, načež zazněla i česká hymna. Z ostravského Masarykova náměstí demonstranty nevyhnal ani prudký déšť.

Vlnu demonstrací odstartovalo koncem dubna odstoupení ministra spravedlnosti Jana Kněžínka a to, že ho nahradila Marie Benešová, která je poradkyní prezidenta Miloše Zemana pro oblast justice.

Kněžínek oznámil svou rezignaci brzy poté, co policie navrhla obžalovat Babiše a další obviněné v kauze Čapí hnízdo.

Organizátoři demonstrací viní Babiše, že chce ovlivnit justici. Ten to odmítá.

Tagy: Česko domácí Ministerstvo spravedlnosti český premiér česká vláda česká politika protesty a demonstrace Čapí hnízdo

Zdroje: čt24