Na Havlíčkobrodsku spadl most. Na místě údajně zemřel jeden dělník

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 4. 9. 2014 17:56) - Aktuality autor: Šárka Novotná

Ve Vilémově na Havlíčkobrodsku spadl silniční most.V závalu zůstalo několik dělníků, kteří na mostě pracovali. Jeden ze zavalených údajně zraněním podlehl, další má podle záchranářů zavalené nohy. Při hledání zraněných pomáhají kynologové a na místo jede i speciální vyhledávací jednotka USAR.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Ve Vilémově na Havlíčkobrodsku spadl silniční most. V závalu pod mostem zůstalo asi šest lidí. Jednoho muže již záchranná služba převezla do nemocnice, nyní jednotky pracují na vyproštění druhého zavaleného dělníka. Řekla to mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Na místě zasahuje nejméně pět hasičských jednotek, policisté a záchranáři. Na záchranných pracích se podílí také kynologové, z Prahy jede na místo neštěstí speciální vyhledávací jednotka USAR.

Pod zříceným mostem na Vysočině zřejmě zemřel člověk, lékaři na místě to ale ještě oficiálně nepotvrdili. Minimálně dalších pět lidí je zraněno. Jeden muž byl se středně těžkým zraněním transportován do nemocnice, další dělník měl podle záchranářů zavalené nohy.

Neštěstí se stalo na silnici II/345, která je kvůli rekonstrukci uzavřena pro dopravu. "Podle prvotních informací tam pracovalo šest dělníků a na ty se měla ta konstrukce zřítit," uvedla Musilová. Jeden muž už byl přepraven do nemocnice. "Na vyproštění dalšího muže intenzivně pracujeme. V tom závalu jsou ještě další čtyři lidé" dodala.

Podle ředitelky krajské záchranky Vladislavy Filové byl první ošetřený muž zasažený kusem zdiva z padajícího mostu, utrpěl zřejmě středně těžké poranění. "Komunikujeme s dalším mužem, který má zavalené nohy. O stavu dalších dělníků nemáme informace," uvedla.

"Na místě jsou dva kynologové z okolí, další dva tam míří z pražské městské policie," řekla mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Zaoralová. Hasičům bude pomáhat také Vyhledávací a záchranný odřad do obydlených oblastí USAR, který má speciální techniku na vyhledávání lidí v sutinách.

Most se podle starosty Vilémova Jiřího Lebedy zlomil v polovině. "Při nějakých pracích, kdy se měl rozebrat, se zlomil v půlce a spadl. Bohužel to vypadá, že jsou tam dělníci," řekl. "Na místě už jsou velké manévry záchranářů. Problém pro ně ale je, že most se rozlomil na dva velké bloky, které se budou těžko odstraňovat," doplnil.

Policie se o pádu mostu dozvěděla z volání na tísňovou linku ve 14:41. Podle mluvčí Dany Čírtkové zatím není zcela jisté, kolik lidí v závalu je a jaká utrpěli zranění.

Tagy: most zával

Zdroje: ČTK