Na Facebooku pomlouval svou práci, v SAE mu hrozí pět let vězení

- Aktuality autor: roj

Americký mechanik helikoptér Ryan Pate pomlouval na Facebooku svého zaměstnavatele Global Aerospace Logistics ze Spojených arabských emirátů (SAE). Hrozí mu za to až pět let vězení a vysoká pokuta, uvedl britský server BBC.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Archiv

Přestože Američan napsal svůj status doma na Floridě, kde byl na nemocenské, porušil jakožto zaměstnanec firmy ze SAE přísné zákony země. Ty zakazují zneužívat internet k urážkám a zesměšňování jednotlivců i organizací.

A Pate se v tom pořádně činil – podle BBC se pustil nejen do svého zaměstnavatele, ale i do života v SAE a nevybíravě se vyjadřoval i o místních obyvatelích.

Po příjezdu do Abu Dabi byl pak předvolán na policii, kde mu policisté ukázaly prinrtscreeny jeho facebookových zpráv a oznámili mu, že na něj firma podala žalobu.

Byl zatčen 16. února a strávil deset dní ve vazbě, ze které byl propuštěn na kauci. Soud s ním je naplánovaný na 17. března a pokud ho soudce shledá vinným, hrozí mu až pět let vězení a tuční pokuta.

"Je to trapné, nikdy jsem nechtěl, aby se něco takového stalo. Měl jsem si nechat své emoce pro sebe," řekl Pate americkým novinám s tím, že se omlouvá všem, kterých se dotkl.

Tagy: Facebook Spojené arabské emiráty pomluva Spojené státy americké sociální sítě zajímavosti a kuriozity

Zdroje: BBC