Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Na Facebooku pomlouval svou práci, v SAE mu hrozí pět let vězení

Na Facebooku pomlouval svou práci, v SAE mu hrozí pět let vězení
Ilustrační snímek | zdroj: tisková zpráva

Americký mechanik helikoptér Ryan Pate pomlouval na Facebooku svého zaměstnavatele Global Aerospace Logistics ze Spojených arabských emirátů (SAE). Hrozí mu za to až pět let vězení a vysoká pokuta, uvedl britský server BBC.

Přestože Američan napsal svůj status doma na Floridě, kde byl na nemocenské, porušil jakožto zaměstnanec firmy ze SAE přísné zákony země. Ty zakazují zneužívat internet k urážkám a zesměšňování jednotlivců i organizací.

A Pate se v tom pořádně činil – podle BBC se pustil nejen do svého zaměstnavatele, ale i do života v SAE a nevybíravě se vyjadřoval i o místních obyvatelích.

Po příjezdu do Abu Dabi byl pak předvolán na policii, kde mu policisté ukázaly prinrtscreeny jeho facebookových zpráv a oznámili mu, že na něj firma podala žalobu.

Byl zatčen 16. února a strávil deset dní ve vazbě, ze které byl propuštěn na kauci. Soud s ním je naplánovaný na 17. března a pokud ho soudce shledá vinným, hrozí mu až pět let vězení a tuční pokuta.

"Je to trapné, nikdy jsem nechtěl, aby se něco takového stalo. Měl jsem si nechat své emoce pro sebe," řekl Pate americkým novinám s tím, že se omlouvá všem, kterých se dotkl.

Zdroje: