Muž v Karviné zemřel na ulici během pronásledování zloděje

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Šestašedesátiletý muž v úterý ráno v Karviné zkolaboval při pronásledování jednatřicetiletého zloděje motorky. Přivolaný lékař mu už nemohl pomoci, senior na ulici zemřel. Kriminalisté nyní zjišťují, zda několikrát trestaný recidivista, který později při zatýkání napadl policisty, nenese za smrt muže odpovědnost, řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. 

"Nyní je podezřelý z krádeže a u útoku na úřední osobu. Zda nese vinu i na smrti okradeného muže, ještě zjišťujeme. Záleží na výkladu našich zákonů," řekla mluvčí. 

Starší muž si v úterý okolo 07:00 všiml, že mu zloděj ukradl skútr zaparkovaný před domem. Začal pachatele pronásledovat. Po krátké době ale vinou fyzickém vypětí zkolaboval. "Přivolaný lékař i přes veškerou snahu muže už nezachránil. Zemřel. Pravděpodobnou příčinou byl infarkt," řekla mluvčí. 

Kriminalisté po zloději začali pátrat. Po třech hodinách si jej všimli, když tlačil ukradenou motorku. Když policisty spatřil, dal se na útěk. Schoval se v jednom z vchodů do bytových domů. Policistům se vzdát nechtěl. Naopak na ně útočil pěstmi. Nakonec ale skončil s pouty na rukou a putoval do policejní cely. 

Policisté zjistili, že jde o nenapravitelného recidivistu. V minulosti už byl několikrát ve vězení. Nyní je podezřelý, že má kromě krádeže skútru na svědomí i dalších deset krádeží či vloupání.

Tagy: smrt krádež infarkt Karviná

Zdroje: ČTK