Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Muž skočil z mostu do Vltavy. Pátrání bylo bezvýsledné

Muž skočil z mostu do Vltavy. Pátrání bylo bezvýsledné
Pátrání po muži | zdroj: Policejnidenik.cz

Hasiči, záchranáři, policisté a strážníci, ti všichni vyjížděli v pondělí večer na Palackého most a později také na různá místa u Vltavy.

Důvodem k výjezdu složek IZS byl muž, který měl skočit z Palackého mostu do vody. Na vodu byly postupně spuštěny 4 čluny (2x hasiči, 1x PČR a 1x MP), břehy prohledávali záchranáři, lékař, hasiči, policisté i strážníci.

Konkrétně k místu dorazilo několik hlídek PČR, hlídka SOP MP Praha, hlídka MP Praha 5, záchranná služba, lékař záchranné služby, inspektor provozu záchranné služby a hasičské jednotky z centrální stanice, z Chodova, Krče a Holešovic, a to včetně potápěčů.

Po necelých dvou hodinách pátrání, které probíhalo také v okolí Karlova mostu, Kampy, Karlových lázní, Mostu Legií, Císařského ostrova, či Jiráskova a Palackého mostu, rozhodl velitel zásahu o návratu všech složek IZS zpátky na základnu. Důvodem byl fakt, že pokud muže vtáhl pod vodu nějaký vír, jak tvrdí svědci, po dvou hodinách ve vodě by již byl dávno po smrti.

zdroj: youtube.com

Pátrání pokračovalo v úterý v dopoledních hodinách, k Vltavě, konkrétně na Dvořákovo nábřeží, opětovně dorazili potápěči. I toto pátrání však bylo bezvýsledné.

Zdroje:
http://policejnidenik.cz/