Muž skočil z mostu do Vltavy. Pátrání bylo bezvýsledné

VIDEO - Aktuality autor: Danica Klein

Hasiči, záchranáři, policisté a strážníci, ti všichni vyjížděli v pondělí večer na Palackého most a později také na různá místa u Vltavy.

Pátrání po muži

Pátrání po muži , zdroj: Policejnidenik.cz

Důvodem k výjezdu složek IZS byl muž, který měl skočit z Palackého mostu do vody. Na vodu byly postupně spuštěny 4 čluny (2x hasiči, 1x PČR a 1x MP), břehy prohledávali záchranáři, lékař, hasiči, policisté i strážníci.

Konkrétně k místu dorazilo několik hlídek PČR, hlídka SOP MP Praha, hlídka MP Praha 5, záchranná služba, lékař záchranné služby, inspektor provozu záchranné služby a hasičské jednotky z centrální stanice, z Chodova, Krče a Holešovic, a to včetně potápěčů.

Po necelých dvou hodinách pátrání, které probíhalo také v okolí Karlova mostu, Kampy, Karlových lázní, Mostu Legií, Císařského ostrova, či Jiráskova a Palackého mostu, rozhodl velitel zásahu o návratu všech složek IZS zpátky na základnu. Důvodem byl fakt, že pokud muže vtáhl pod vodu nějaký vír, jak tvrdí svědci, po dvou hodinách ve vodě by již byl dávno po smrti.

Pátrání pokračovalo v úterý v dopoledních hodinách, k Vltavě, konkrétně na Dvořákovo nábřeží, opětovně dorazili potápěči. I toto pátrání však bylo bezvýsledné.

Tagy: Vltava utonutí pátrání

Zdroje: http://policejnidenik.cz/