Mladíci se sami udali policii. Za napadení cestujícího v metru obviněni

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Kriminalisté začali stíhat pět mladých mužů, kteří počátkem května zaútočili na cestujícího v metru. Obvinili je z výtržnictví, za což jim hrozí až dvouleté vězení. Sdělila to mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Mladíci se sami dostavili na policii, všichni kromě jednoho se přiznali. 

Muž, který byl napaden, doprovázel svoji známou na konečnou stanici linky metra B Černý Most. Již při této jízdě si skupiny mladíků povšiml. Opět je zaregistroval, když se za nedlouho z Černého Mostu vracel zpět. "Po krátké chvíli k němu přistoupil jeden z mužů v červené mikině, vulgárně na něj zařval, a poté jej udeřil pěstí do obličeje," uvedla Kropáčová. K útoku se pak podle ní přidali další dva mladí muži. 

Vzali mu mobilní telefon

Skupinka podle policistů opustila vlakovou soupravu, když přijela do zastávky Rajská zahrada. Muž se tam však začal s mladíky dohadovat o to, aby mu vrátili mobilní telefon. Jeden ze skupiny po něm proto podle mluvčí ještě hodil odpadkový koš, který vytrhl ze zdi. Incident prý viděla více než desítka lidí. 

"Kriminalisté po výslechu mužů vyloučili náhodný útok a přiklonili se k účelovému jednání celé skupiny," uvedla Kropáčová.

Tagy: policie napadení mladíci

Zdroje: ČTK