Dnes je pátek 12. prosince 2025., Svátek má Simona
Počasí dnes 5°C Mlha

Manželka a syn Miloševiče se vrací z ruského exilu do Srbska

20. 9. 2012 – 9:18 | Zpravodajství | Jakub Konečný

Manželka a syn Miloševiče se vrací z ruského exilu do Srbska
Miloševičova žena se synem a dcerou.zdroj: yahoo.com

Manželka a syn někdejší jugoslávského a srbského prezidenta Slobodana Miloševiče se zřejmě vrátí z ruského exilu zpět do Srbska, protože v jejich vlasti jsou nyní u moci jeho spojenci. S odvoláním na vládní zdroj o tom informovaly agentury.

Vdova Mirjana Markovičová a syn Marko Milošević se uchýlili do Ruska poté, co Miloševičův režim v roce 2000 padl. Moskva jim udělila status uprchlíků i přesto, že na ně bývalá prozápadní srbská vláda vydala zatykače. 

Markovičová a Marko Milošević v Srbsku stále oficiálně čelí obviněním, že navzdory sankcím uvaleným proti Srbsku během válek v někdejších jugoslávských republikách v 90. letech propašovali do země cigarety v hodnotě milionů dolarů. 

V návrat Miloševičových příbuzných doufá také ministr dopravy Milutin Mrkonjić. "Doufám, že to konečně vyřešíme," řekl Mrkonjić, který je jedním ze zakládajících členů Miloševičovy Socialistické strany Srbska. Mrkonjić sice neřekl, zda Srbsko upustí od jejich stíhání, zdůraznil ale, že vdova se synem necítí odpovědnost za vznesená obvinění. 

Milošević zemřel v roce 2006 v Haagu během procesu před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii, kde se zodpovídal z genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. 

Předchozí článek

Hvězdnou válku zvládli lépe Pražané. Kladno podlehlo Slavii 2:3

Následující článek

Shakira čeká s hvězdou FC Barcelony miminko!

Nejnovější články