Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 5°C Dešťové přeháňky

Lídr odborů Dufek: Pozor na podrazy, Nečasi

Lídr odborů Dufek: Pozor na podrazy, Nečasi
zdroj: Mediafax

Předseda Asociace samostatných odborů popsal ParlamentnímListům.cz průběh středečního jednání tripartity. Podle něj si jen premiér a podnikatelé dělali před stávkou reklamu směrem k veřejnosti.

Stávkou podle něj odborové protesty nemusí skončit. Pokud zjistíme, že to byl další podraz, tak to tady nebude lehké, varoval Dufek.

„Především musím říci, že tripartita nebyla dle mého soudu svolána správným způsobem podle statutu, ale budiž. Vyrazili jsme na tripartitu, kde jsme čekali, že nám premiér předloží nějaké další konkrétní návrhy. Návrhy, které by se možná kryly s tím, co vyhlásil na tiskové konferenci ohledně důchodů a podobně," popsal očekávání Dufek.

„No musím říci, že první otázka pana premiéra byla, co stávka. Odpověděli jsme mu na rovinu, že o stávce není možné jednat, protože na tripartitu nebyli pozváni ti, kteří stávku vyhlásili, což byly odborové svazy sdružené v dopravě," konstatoval předák odborů.

Ten následně premiérovi vysvětlil, jaká je role ASO v dnešním stávkovém dni. „Já jsem v té souvislosti informoval premiéra, že naše podpůrná akce (blokáda následně zaměněná za pochod Prahou) vznikla proto, že v minulost - a děje se to i dnes - někteří zaměstnavatelé tlačí na zaměstnance, aby nestávkovali takovým způsobem, že se to nedá vydržet," řekl Dufek s tím, že mnohde se zaměstnanci neměli prostor svobodně se vyjádřit jestli stávka ano či ne.

Vyhrožují našim lidem

„Protože jim bylo vyhrožováno. Tak jsme řekli, že tyto lidi podpoříme blokádou. Je to normální v celé Evropě, já nevím, proč jsou tady z toho takové problémy," podivil se Dufek a dodal „Pak jsme začali konečně probírat reformy, tedy zdravotní důchodovou a daňovou."

Celý článek na ParlamentniListy.cz