Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 8°C Polojasno

Eva Pilarová stávkujícím: Jděte do háje

Eva Pilarová stávkujícím: Jděte do háje
zdroj: Mediafax

Část umělců, přestože jim stávka čtvrteční plány až tak moc nepřekazí, s ní nesouhlasí. Zpěvačka Eva Pilarová vyzývá všechny sympatizanty se stávkou, ať se zajedou podívat na vily odborových předáků, aby pochopili, jak je vodí za nos.

Baletní mistr Vlastimil Harapes sice vládu kritizuje, ale stávku nebere jako ideální způsob protestu. Ani herečka Martha Issová stávku neschvaluje, protože nejvíc ublíží obyčejným lidem. Zpěvák Ondřej Hejma stávku odsuzuje, protože v ní budou stát proti sobě vládní a odborářští papalášové, přičemž lid to jako kompars celé zaplatí.

„Tento způsob protestu, zdá se mi poněkud nešťastným," používají v upravené formě už zažitou větu z knihy Rozmarné léto Vladislava Vančury někteří čeští umělci, když přijde slovo na čtvrteční stávku. Nicméně část oslovených umělců ParlamentnímiListy.cz se nechtěla vyjadřovat s tím, že současnou situaci nesledují a nechtějí na to konto pouze nesmyslně blábolit.

Pilarová: Ať jdou do háje!

„Nesouhlasím s tím. Absolutně! Naopak si myslím, že odboráři vydírají normální lidi. Nechápu, proč sem mají jezdit třeba z Ostravy stávkovat. Ať s tím jdou do háje. Přála bych všem, co jim to věří, vidět, jak ti odborářští bossové bydlí. Aby věděli, za koho bojují," rozohnila se zpěvačka Eva Pilarová, která se netají, že je voličkou ODS. Stávková připravenost ji dost rozčiluje, přestože jí to ve čtvrtek život nezkomplikuje, protože má volný den a nevytáhne prý paty z domu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz