Liberec zamořuje plyn, může dráždit sliznice a působit nevolnost

- Aktuality autor: red

Centrum stotisícového Liberce zřejmě někdo zamořuje merkaptanem. Aromatická látka používaná k detekci úniků plynu, není zdraví nebezpečná. Při nadýchání větší koncentrace může ale dojít k podráždění sliznice, nevolnostem a bolestem hlavy.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Několik lidí už muselo vyhledat lékaře, řekla dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. Hasiči v současné době zdroj zamoření hledají, obyvatelům v centru doporučují nevětrat a v případě problémů vyhledat lékaře.

Už ve čtvrtek nad ránem vyjížděli hasiči k údajnému úniku plynu do liberecké části Jeřáb. Společně s pracovníky RWE hledali zdroj úniku. Přes velkou intenzitu zápachu ale přístroje přítomnost plynu neprokázaly. Podle zjištění pracovníků plynárenské pohotovostní služby, které potvrdil i mluvčí RWE distribuční služby Jiří Bezděk, se v areálu plynárny v Nitranské ulici v centru Liberce rozlila aromatická látka sloužící k odorizaci plynu - merkaptan. Látka byla už ve čtvrtek neutralizována.

Dnes po 08:00 se ale stejný zápach začal centrem Liberce šířit znovu. Hasiči vyjeli do Kladenské ulice, a situace se opakovala - žádný únik plynu detektory neodhalili. Podle pracovníků pohotovostní služby RWE zřejmě někdo rozlévá merkaptan v centru města. Případem se už zabývá i policie.

Tagy: Liberec jed vzduch

Zdroje: ČTK