LET SMRTI

GALERIE UVNITŘ ČLÁNKU. Tragédie malajsijského letounu Boeing 777 globalizovala konflikt na východě Ukrajiny, kde byl letoun mířící z Amsterdamu do Kuala Lumpur sestřelen. V troskách stroje zemřelo 298 lidí, z toho 80 dětí. Po havárii vzrostlo napětí na poli mezinárodních vztahů do takové míry, jakou svět nezažil od konce studené války.
Pád malajsijského boeingu se zapíše do dějin jako přelomová událost. Pro rodiny obětí ale zůstane neštěstím, které je připravilo o to nejdůležitější - o jejich blízké.
Když se objevily první zprávy, že nad východní Ukrajinou bylo sestřeleno pasažérské letadlo, zdálo se to neuvěřitelné jako scénář nepovedeného filmu. Zakrátko se to ale bohužel potvrdilo.
Trosky malajsijského boeingu sestřeleného nad Ukrajinou
| zdroj:
Isifa.com
Ještě větší šok nastal ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že na palubě letounu bylo téměř 300 lidí včetně mnoha desítek dětí.
Osobní věci pasažérů z havarovaného malajsijského boeingu
| zdroj:
Isifa.com
A zatímco svět začal okamžitě hledat viníka tragédie, pro rodiny obětí bylo nejdůležitější, aby jim byla co nejdříve vydána těla jejich blízkých.
Těla obětí havárie malajsijského boeingu sestřeleného nad Ukrajinou
| zdroj:
Isifa.com
Na proruské povstalce se snesla kritika mimo jiné i za neuctivé zacházení s těly a za komplikace s jejich přepravou.
Vlak s těly obětí havárie malajsijského boeingu
| zdroj:
Isifa.com
Ukrajinské vedení se mezitím přetahovalo s Ruskem, kdo vlastně letoun sestřelil. Nakonec si ale vzpomnělo, že by se mělo především poklonit obětem.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko během piety za oběti pádu boeingu
| zdroj:
Isifa.com
Experti se už pustili do zkoumání černých skříněk a potvrdili, že letoun byl skutečně sestřelen. Podle mezinárodních vyšetřovatelů ale ani nyní nebude možné říct, kdo raketu vypálil.
Černé skříňky havarovaného malajsijského boeingu
| zdroj:
Isifa.com