Lesní dělník zahynul pod koly těžebního stroje

- Aktuality autor: red

Pod koly dřevařského těžebního stroje poblíž Radkova u Telče na Jihlavsku zahynul osmatřicetiletý muž z Karlovarska. Příčiny nehody prověřují policisté. K objasnění neštěstí byla nařízena soudní pitva.

Řekl to jihlavský policejní mluvčí Martin Dušek.

Muž byl na pracoviště, kde měl vykonávat práce v lese pomocí těžebního stroje - takzvaného harvestoru - přesunut v sobotu. Pracoval tam samostatně. Tělo bylo nalezeno v pondělí kolem 16:00 pod koly stroje.

"Muž utrpěl mnohačetná těžká zranění, byl na místě mrtev," uvedl primář krajských záchranářů Miroslav Havlík. Ke smrtelnému úrazu mohlo dojít již v době od nedělního odpoledne.

Podle Jiřího Semeráda z Oblastního inspektorátu bezpečnosti práce v Jihlavě jsou okolnosti neštěstí nejasné. "Tyto stroje jsou konstrukčně řešeny tak, že pokud je pracovník opustí, přestanou se pohybovat. Pokud všechno fungovalo normálně, nemělo by se podobné neštěstí stát," řekl Semerád.

Inspektoři podle něj kromě technického stavu stroje na místě zjišťují například stav terénu, jeho soudržnost a další okolnosti. Vyšetřování může trvat několik dnů.

Tagy: policie les neštěstí delnik

Zdroje: ČTK