Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Langer: Je to strategie. Čekáme v ústraní s granáty

Langer: Je to strategie. Čekáme v ústraní s granáty
zdroj: tisková zpráva

Volební manažer ODS Ivan Langer přirovnává volební kampaň strany k válce. „Tanky se dají zastavit granáty,“ říká Langer v rozhovoru pro Lidové noviny.

ODS je podle slov jednoho ze člena volebního týmu strany Ivana Langera připravena na to, až ČSSD zasype granáty. Občanští demokraté totiž zatím vyčkávají s ostrou předvolební „masáží", ale příští týden už vyjedou na „ostro".

„Jedeme přesně podle naší strategie. Ta je postavena na tom, že začínáme příští týden představováním základních pilířů našeho programu a bude to podpořeno i komunikační kampaní," tvrdí Langer v rozhovoru pro Lidové noviny (LN).

Podle něj není pravda, že by šéf strany Mirek Topolánek nyní nebyl vidět. „Součástí strategie také bylo a je, že před začátkem ostré kampaně je Mirek Topolánek dvakrát až třikrát týdně na výjezdech v regionech," zmínil k tomu Langer.

ODS se ale podle jeho slov rozhodně nenechává ČSSD znervóznět. „Samozřejmě že tváří v tvář plošnému bombardování ČSSD, které stojí desítky, ne-li stovky miliónů korun, může vzniknout určitá nervozita. Ale my komunikujeme s cílem oslovit někoho jiného ve správném čase a s maximální efektivitou na základě správného zacílení voličského, tematického i s ohledem na finance, které máme," řekl dále.

Nějak okolo sto šedesáti miliónů, tusím

Jenže se spekuluje o tom, že ODS nemá na kampaň peníze. Kolik podle Langera vlastně občanští demokraté do kampaně vloží financí? „Tolik, kolik můžeme dát, a ještě si musíme trochu půjčit. Rozpočet bude zhruba ve stejných rozmezích jako loňská kampaň. Nějak okolo sto šedesáti miliónů, tuším. Spíš je k zamyšlení, kolik stojí a z jakých peněz je placeno to neuvěřitelné oranžové bombardování.," svěřil se volební manažer.

Jenže LN zajímalo, co vlastně ODS právě teď vysvětluje nervózním spolustraníkům, kteří poukazují na to, že je strana je nyní neviditelná. „Uvedu vám příběh. Jste na barikádě, máte pouze ruční zbraně a granáty a proti vám jede pancéřová divize. Nemá smysl začít střílet na kilometr. Musíte vydržet, až se dostanou do dohodové vzdálenosti, kdy je můžete zasypat granáty. Do té chvíle potřebujete udržet mužstvo nebo obránce barikády v rozvaze. V tom, aby nezačali střílet příliš brzy. A současně je musíte ujistit, že ta strategie je dobrá, že se tanky dají zastavit granáty a že nemají utíkat," podotkl Langer.

Vzbudili jsme zájem

Míní, že klíčoví lidé z grémia, z výkonné rady, mají dobré informace o strategii. „Jsem přesvědčen, že máme co říct, a těším se na zájem o náš program, který jsme tímto vzbudili. Začínáme příští týden. Věřím, že všechny pochyby rozptýlí už první tiskovka s představením programu. A další budou následovat," doplnil v rozhovoru.

www.parlamentnilisty.cz