Dnes je pondělí 27. května 2024., Svátek má Valdemar
Počasí dnes 22°C Oblačno

Které novoroční předsevzetí se nevyplatí odkládat?

Které novoroční předsevzetí se nevyplatí odkládat?
Ilustrační snímek | zdroj: tisková zpráva

Vánoční dárky jsou rozbalené, bramborový salát snědený a dozněl i rámus silvestrovských petard. Do novoročního ticha se ale začíná ozývat neodbytný hlas svědomí a s ním spojených předsevzetí, která si do nadcházejícího roku ukládáme.

Možná vás k nějakému letošnímu předsevzetí přiměla nabíhající kila ze všeho cukroví a možná to byly spíše nabíhající účty za energie, jejichž zimní spotřeba umí v rozpočtu napáchat solidní paseku. Nejde přitom jen o topení, puštěné v mrazivých dnech na plné pecky, ale především o nevýhodné smlouvy s dodavateli energií, ve kterých spousta z nás zůstává čistě ze setrvačnosti.

Právě v lednu ale víc než kdy jindy platí, že co lze vyřídit dnes, nemusíte odkládat na zítřek – obzvlášť, když to jde vyřídit snadněji než kdy předtím. Na srovnávacím portálu Srovnam.cz stačí zadat pár základních údajů bez jakékoli registrace a okamžitě uvidíte všechny nabídky dostupné pro vaše odběrné místo. V přehledném výčtu se dozvíte nejenom výpočet ceny, ale také důležité detaily nabízené smlouvy a není přitom potřeba znát ani vaši současnou spotřebu.

Vyhledávat můžete například podle výše svých stávajících záloh a ihned tak vidíte, kolik při změně dodavatele ušetříte. Zeje vám po Vánocích v rozpočtu díra? Jedním kliknutím se dozvíte, jestli by ji nešlo zalepit výhodnější smlouvou. Úspory se běžně pohybují v řádech tisícikorun, a pokud by vás snad od změny odrazoval strach z byrokratické „obíhačky“ a vyřizování všeho potřebného, i tady Srovnam.cz nabízí pomocnou ruku.

Portál vás provede jednotlivými kroky, které je potřeba při změně dodavatele provést, a na stránkách najdete i přehledný slovníček všech pojmů, na jaké můžete v rámci trhu s energiemi narazit.

Tím odpadá poslední důvod váhat s rozhodnutím, přinášejícím nejenom pohodu na bankovním účtu, ale především pohodu vědomí, že máte jedno předsevzetí poctivě odfajfkované a peníze už vám neutíkají oknem. Však se budou hodit nejenom o příštích svátcích!

Zdroje: