Kruliš prý policejní superauto neřídil. Po nehodě má zlomené dva obratle

AKTUALITA - Aktuality autor: von

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš podle prezidenta Miloše Zemana za nehodu policejního sportovního vozidla nemůže. Za volantem seděl policejní příslušník. Tuto verzi potvrdil i ministr vnitra Milan Chovanec. Hradní úředník Kruliš má po nehodě zlomené dva obratle, ale nemá zasaženou míchu.

Hradní úředník Vladimír Kruliš (vpravo) policejní sportovní auto neřídil

Hradní úředník Vladimír Kruliš (vpravo) policejní sportovní auto neřídil,zdroj: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

To, že řídil policista, tvrdí také zástupci policie a jihomoravské záchranky.

Nehodu řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). "Dle policejního prezidenta Tuhého byla civilní osoba vyprošťována ze sedadla spolujezdce. Pro mě je zásadní, aby cestující, policista i spolujezdec, byli zdraví. V tuto chvíli je potřeba nespekulovat a vyčkat na rozhodnutí GIBS," uvedl na twitteru ministr vnitra.

Zeman navštívil Kruliše v nemocnici v úterý po oficiálním denním programu své návštěvy Jihomoravského kraje. Od místních dnes padl v debatě dotaz, co říká na to, že prý Kruliš podle některých médií řídil, a v jakém stavu hradní protokolář je. Zeman označil informaci o Krulišově řízení za falešnou zprávu, takzvaný "fake", protože řídil policista. "Pan Kruliš má zlomené dva obratle, ale nemá zasaženou míchu," dodal prezident.

Policejní supersport BMW i8, který měla policie půjčený na testování, havaroval v pondělí večer. Vůz za čtyři miliony korun sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš, který doprovázel prezidenta na cestě po jižní Moravě, seděl na místě spolujezdce. Oba skončili v nemocnici.

Mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová už dřív prohlásila, že po pondělním oficiálním programu prezidentské návštěvy nabídla policie ukázku své techniky. Jak ovšem upozornila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová, policejním vozem mohou podle nařízení ministerstva vnitra jezdit jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.

Tagy: Česko domácí prezidentská kancelář policie ČR

Zdroje: ČTK