Krize a tragédie na Haiti určovaly atmosféru Zlatých glóbů

- Aktuality autor: red

Atmosféru na letošním slavnostním předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus v Los Angeles zastínila úterní tragédie na Haiti i nekončící hospodářská krize. Mnoho hollywoodských hvězd včetně herečky Nicole Kidmanové vyjádřilo účast s Haiťany, které před týdnem postihlo katastrofální zemětřesení, tím, že si na slavnostní róby připnuly žluto-modro-červené stužky.

"Každý člověk, který tu je, myslí na Haiti," uvedla herečka Sandra Bullocková, oceněná za roli ve snímku The Blind Side.

Její americká kolegyně Glenn Closeová podotkla, že si uvědomuje absurditu hollywoodského slavení ve stínu takové tragédie. Na druhou stranu podle ní jsou lidé z showbyznysu schopni spoustu věcí prosadit a na hodně věcí upozornit.

Sandra Bullocková se společně s některými dalšími hollywoodskými divami snažila rozjasnit atmosféru výraznými tmavě fialovými šaty bez ramínek. V krátké nařasené róbě s podobně výraznou barvou - mořskou modří - se objevila i herečka Ashley Olsenová. Nicole Kidmanová a Drew Barrymoreová se objevily v róbách tělových barev.

Podle módního experta Lawrence Zariana na sobě divy měly hodně šperků, šatů pouze na jedno ramínko nebo bohatě řasené látky. Podle něj se Hollywood snaží uniknout z reality hospodářské krize a přírodního neštěstí na Haiti.

Možná i vzhledem k těmto okolnostem slavnostnímu večeru dominovaly herečky v černých šatech. V nich se na červeném koberci prošla třeba Julia Robertsová nebo Penélope Cruzová.

Zdroje: ČTK