Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Spekulace o návratu Buzkové: Nic takového, odvětila

Spekulace o návratu Buzkové: Nic takového, odvětila
zdroj: tisková zpráva

Někdejší ministryně školství by se prý mohla objevit na kandidátce ČSSD pro letošní sněmovní volby. Na dotaz serveru ParlamentníListy.cz však Buzková veškeré spekulace rázně utnula.

Necelý půl rok před volbami do Poslanecké sněmovny jsou v politických kuloárech slyšet různá známá jména, která "zaručeně" posílí některou z kandidátek. Jedno z posledních: Petra Buzková, někdejší místopředsedkyně sněmovny, ČSSD a ministryně školství.

Buzková, která se v současnosti živí prací v advokátní kanceláři, však na dotaz serveru ParlamentníListy.cz spekulace rázně odmítla. "Nikdo mi takovou nabídku nedal."

Na další dotaz, zda může potvrdit, že se na kandidátce ČSSD neobjeví, zareagovala slovem "Rozhodně." O návratu do politiky prý vůbec neuvažuje.

Kandidátky se nemají měnit

Návrat Buzkové by byl překvapivý z mnoha hledisek. Bývalá první žena ČSSD veškeré spekulace odmítá a před časem přiznala, že z politiky nemá žádné přátele. Navíc by se kvůli ní musela měnit kandidátka ČSSD. A to odmítá i šéf sociální demokracie Jiří Paroubek.

"Kandidátky rozhodně měnit nebudeme, to mohu vyloučit," řekl Paroubek serveru ParlamentníListy.cz koncem minulého týdne.

Předsednictvo ČSSD, které by případné změny mohlo projednat, se sejde nejdříve 29. ledna.

Všichni však svorně odmítají, že by se změnou kandidátek měli zabývat. Vedle Paroubka Milan Urban či Roman Onderka.

Změna kandidátky je nepravděpodobná i podle politoložky Vladimíry Dvořákové. "Půl roku před volbami je to velmi riziková doba, kdy chce každá strana vypadat jednotně. Vypisování kandidátek by odhalilo vnitřní mocenské spory," řekla serveru ParlamentníListy.cz Dvořáková.

www.parlamentnilisty.cz