Krejčíř prý okradl jihoafrickou pojišťovnu o miliony

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Český zločinec Radovan Krejčíř údajně díky pojistnému podvodu okradl pojišťovnu Liberty Group v Jihoafrické republice o 4,5 milionu randů, což je téměř dvanáct milionů korun. JAR odmítla uprchlého Krejčíře vydat do Česka.

zdroj: Archiv

Krejčíř si nechal vyplatit pojistku za vážnou nemoc. Podle policie se tak ovšem stalo na základě zfalšovaných laboratorních vzorků. Uvedla to agentura Mediafax, které to sdělil bývalý policista Paul O´Sullivan.

Pojistku dostal vyplacenu loni v létě

Krejčíř měl zřejmě pojistný podvod dobře připraven. Před třemi lety uzavřel u zmíněné pojišťovny dvě pojistky - jednu pro případ úmrtí na 31 milionů a pro případ vážné nemoci na dvanáct milionů. Druhou pojistku si nechal vyplatit loni v létě. Liberty Group tehdy jeho nárok uznala, policie ale tvrdí, že k tomu došlo na základě zfalšovaných laboratorních vzorků.

Krejčíř obvinění odmítá a tvrdí, že u LG vůbec pojištěn nebyl. Expolicista O´Sullivan vznáší obvinění proti Krejčířovi dlouhodobě a označuje ho za mezinárodního gangstera, připomíná server iDnes.cz. Krejčíř prý navíc expolicistovi nedávno vyhrožoval zabitím.

 Česká policie stíhá Krejčíře za řadu majetkových i násilných trestných činů. Krejčíř uprchl z Česka v roce 2005 během domovní prohlídky jeho luxusní vily v Černošicích. Určitý čas byl na Seychelách, než se definitivně usadil v JAR, kde už je rovněž podezřelý ze zločinů.

Tagy: vězení podvod jar krejcir uprchlík