Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Krejčíř prý okradl jihoafrickou pojišťovnu o miliony

Krejčíř prý okradl jihoafrickou pojišťovnu o miliony
zdroj: Tisková zpráva

Český zločinec Radovan Krejčíř údajně díky pojistnému podvodu okradl pojišťovnu Liberty Group v Jihoafrické republice o 4,5 milionu randů, což je téměř dvanáct milionů korun. JAR odmítla uprchlého Krejčíře vydat do Česka.

Krejčíř si nechal vyplatit pojistku za vážnou nemoc. Podle policie se tak ovšem stalo na základě zfalšovaných laboratorních vzorků. Uvedla to agentura Mediafax, které to sdělil bývalý policista Paul O´Sullivan.

Pojistku dostal vyplacenu loni v létě

Krejčíř měl zřejmě pojistný podvod dobře připraven. Před třemi lety uzavřel u zmíněné pojišťovny dvě pojistky - jednu pro případ úmrtí na 31 milionů a pro případ vážné nemoci na dvanáct milionů. Druhou pojistku si nechal vyplatit loni v létě. Liberty Group tehdy jeho nárok uznala, policie ale tvrdí, že k tomu došlo na základě zfalšovaných laboratorních vzorků.

Krejčíř obvinění odmítá a tvrdí, že u LG vůbec pojištěn nebyl. Expolicista O´Sullivan vznáší obvinění proti Krejčířovi dlouhodobě a označuje ho za mezinárodního gangstera, připomíná server iDnes.cz. Krejčíř prý navíc expolicistovi nedávno vyhrožoval zabitím.

 Česká policie stíhá Krejčíře za řadu majetkových i násilných trestných činů. Krejčíř uprchl z Česka v roce 2005 během domovní prohlídky jeho luxusní vily v Černošicích. Určitý čas byl na Seychelách, než se definitivně usadil v JAR, kde už je rovněž podezřelý ze zločinů.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,620 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma