Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Polojasno

Komunisty nezakážete. Řeči nestačí, tvrdí Sokol

Komunisty nezakážete. Řeči nestačí, tvrdí Sokol
zdroj: Mediafax

Zatočme s komunisty. Konečně už je zapotřebí zakázat jejich působení ve straně KSČM. To je jedno z ústředních témat médií těchto dnů. Ministerstvo vnitra řízené Radkem Johnem dokonce již připravuje žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu na zakázání činnosti strany.

Pokud by k tomu došlo, kdo by ale v takovém případě hájil před soudem zájmy státu? Mladá fronta Dnes spekuluje o tom, že by to mohl být advokát Tomáš Sokol. Uspěl už totiž se zákazem neonacistické Dělnické strany.

Známý pražský advokát Tomáš Sokol byl kdysi ministrem vnitra (od 14. listopadu 1990 do 2. července 1992) a tak ví, jak hájit zájmy státu. Ostatně před rokem dokázal u Nejvyššího správního soudu ve službách Fischerovy vlády vyargumentovat rozpuštění Dělnické strany.

„K rozpuštění komunistické strany by soudu asi nepostačovaly pouhé dva parlamentní projevy. Základní myšlenka, kterou jsem do žaloby ve věci Dělnické strany prosadil, je nutnost vyjít ze stranické ideologie a prokázat, že se z té ideologie přechází k praktickým činům," vysvětlil Sokol pro MF Dnes.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma