Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Klaus je zrádce, říká strážník, který kvůli amnestii vrátil medaili

Klaus je zrádce, říká strážník, který kvůli amnestii vrátil medaili
Václav Klaus | zdroj: Mediafax

ROZHOVOR Jediný městský strážník v Třebenicích na Litoměřicku Tomáš Rotbauer pochytal stovky celostátně hledaných zlodějů a násilníků, za což od policejního prezidenta dostal v roce 2009 Medaili cti. Tu však před pár dny vrátil exprezidentu Václavu Klausovi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se policista rozpovídal o důvodech, které ho vedly k tomuto rozhodnutí.

Před rozhovorem byl strážník a autor knih o letcích a četnictvu Tomáš Rotbauer na tréninku. Zrovna mu tam někdo ukradl medicinbal. Policista se jen pousmívá, když redaktorka reaguje tím, že někdo jako on určitě zvládne lapku vypátrat. Vždyť získal medaili za dopadení a zadržení vysokého počtu celostátně hledaných pachatelů trestné činnosti a řidičů bez ŘP, kterou se rozhodl kvůli amnestii vrátit Václavu Klausovi, protože prý musí některé z propuštěných zločinců znovu chytat.

Po pořízení rozhovoru reagoval někdejší tajemník prezidenta Ladislav Jakl na strážníkův protest otevřeným dopisem.

Už máte nějakou reakci?

Mám spoustu reakcí! Volali mi dva senátoři, podpořili mě ředitelé divadel, spousta policistů, kteří pracují "na ulici", myšleno dobře – nemluvím teď o důstojnících. Mám dopisy, maily, na Facebooku odkazy, takže jsem mile překvapen.

Negativní reakce žádné?

To akorát od důstojníků od policie... Od těchto darmožroutů jsem to čekal, takže to mě naopak vůbec nepřekvapuje. Myslím funkcionáře, kteří jen lezou hlavounům do zadku. Ale jinak reakce lidí na ulici nebo když jsem si skočil na pivko, na trénink - tedy normální lidé, kteří chodí normálně do práce - to vnímají a protestují úplně stejně, takže jsem za ty reakce rád.

Zdroje: