Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Hájek se vysmívá Nečasovi: V kauze kolem ÚSTR o nic nejde

Hájek se vysmívá Nečasovi: V kauze kolem ÚSTR o nic nejde
zdroj: Mediafax

Bývalý viceprezidentův vicekancléř Petr Hájek se na svém webu Protiproud.cz vysmál Petru Nečasovi za to, že se angažuje v kauze Ústavu pro studium totalitních režimů. Podle něho jde v celé věci o souboj dvou křídel levice: socialistů a havlistů.

Podle Hájka se jedná o směšnou virtuální mediální bitvu. Podle jeho názoru by autenticky pravicového člověka boj o ÚSTR neměl vůbec zajímat: „Žádné archivy StB nejsou v ohrožení. Co v nich bylo zajímavé, je dávno pryč. Už dávno před vznikem Ústavu. Skutečně: Jde o NIC.“

Socialistická levice proti havlistické levici

„Válka o ÚSTR neprobíhá na linii levice – pravice. Válčí zde dvě konkurenční levicová uskupení: socialisté a havlisté. Místo aby z toho pravice měla legraci a nechala je aby se pokud možno co nejvíce pomlátili, Petr Nečas zvedl prapor a na straně havlistů hrdě a pateticky vyskočil na barikádu. Proč? Protože pravice již není,“ vysvětluje Hájek.

Hájek poukazuje na to, že noviny a veřejnoprávní média stojí plus mínus na pozici Nečasově a tvrdí nám, že se tu skutečně vede spor o něco vážného.

„Pak si ještě povšimněme, že se k tažení za záchranu Hermanova vedení Ústavu přidává zpoza oceánu paní Albrightová. To by už mohlo signalizovat vážnost celé věci. Bombardování třeba. Ať v jakékoli podobě,“ naráží Hájek na „humanitární bombardování“ proti Srbku, které Madelaine Albrightová ve funkci ministryně zahraničí v Clintonově administrativě podporovala.

Zdroje: