Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Karlovy Vary zvučilo ProMoPro. Odmítám na tyto věci odpovídat, soptí Bartoška

Karlovy Vary zvučilo ProMoPro. Odmítám na tyto věci odpovídat, soptí Bartoška
zdroj: Mediafax

Firma ProMoPro, kterou šetří policie, se podílela i na zabezpečení filmového festivalu v Karlových Varech. Zainteresované strany zaujaly pozici mrtvého brouka.

Ministerstvo financí společnost ProMoPro podezřívá, že si neoprávněně ponechala 150 milionů korun. Jiní zase soudí, že jde o Kalouskovu pomstu Vondrovi za vyšetřování jeho zakázek na ministerstvu obrany.

„Odmítám na tyto věci odpovídat. Příjemné léto a nashledanou," řekl hned na úvod prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška při vyslovení slova ProMoPro a zavěsil. Zvláštní reakce na to, že jde o firmu, kterou vyšetřuje policie, a média propírají dnes a denně.

Škraloup firmy

Ministerstvo financí pod vedením Miroslava Kalouska (TOP 09) podalo trestní oznámení, v němž podezírá někdejší tým z doby českého předsednictví Evropské unie, že nese odpovědnost za sto padesáti milionovou škodu z předražené obří zakázky.

Šlo o zakázku na zajištění technických služeb na akcích spojených s českým předsednictvím Evropské unii ve výši kolem 750 milionů korun. Před třemi lety ji získala pražská firma ProMoPro, drtivou část ale svěřila subdodavateli.

Celý článek na ParlamentniListy.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma