Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Kalousku i VV, zacpěte si uši. Keller sledoval vládní krizi a směje se vám

Kalousku i VV, zacpěte si uši. Keller sledoval vládní krizi a směje se vám
zdroj: Mediafax

Ode dneška vládne dvojkoalice TOP 09 a ODS spolu s hadrem na podlahu. Pro ParlamentníListy.cz to řekl sociolog Jan Keller. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek dal sice Véčkám najevo obrovské pohrdání, přesto s nimi podle Kellera bude rád spoluvládnout až za hrob. Možná prý tuší, že jako chemik by si tolik nevydělal, posmívá se Keller.

Vláda ustála na oko nejvážnější koaliční krizi od začátku svého vládnutí v roce 2010. Přitom ještě minulý týden Véčka hrozila demisí svých ministrů. Pravdou ovšem je, že ti odmítli stranickou poslušnost a své posty všanc nedali.

Asi vím víc než John

„Já jsem napsal asi před týdnem, že tato vláda pojede dál a Radek John to nevěděl podle svých vlastních slov ještě včera v poledne. Z toho soudím, že jsem lépe informovaný než on,“ smál se pro ParlamentníListy.cz Jan Keller.

Přesto se nepovažuje za proroka. „Ono nebylo obtížné prorokovat, že strana Věci veřejné se bude zuby nehty držet ve vládě,“ myslí si sociolog.

„V médiích jsou k dispozici údaje o tom, kolik poslanci této strany vydělávali před tím, než vstoupili do sněmovny. A ti, kteří byli do voleb v zaměstnaneckém poměru, měli příjmy pohybující se v pásmu, o kterém pravice říká, že jsou to neschopní lidé,“ vysvětluje Keller.