Kalousek: Nikdy jsem s Kočí nemluvil. Ať jde někam s nahrávkami!

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vystoupil dnes v televizi a znovu velmi důrazně popřel, že by v minulosti jednal s dnes nezařazenou poslankyní Kristýnou Kočí a cokoli jí nabízel za to, že rozvrátí poslanecký klub VV. Svého koaličního partnera dokonce označil za fízlovskou stranu a připomněl soud s faktickým šéfem partaje Vítem Bártou.

zdroj: Profimedia.cz

Pán státní kasy hned na úvod uvedl, že má příliš mnoho práce na to, aby se zabýval takovými záležitostmi, jako je další vnitrostranická nahrávka Věcí veřejných. A obratem dodal, že se s nezařazenou poslankyní nikdy čistě mezi čtyřma očima neviděl. Kdyby k takovému setkání snad došlo, jistě by bylo potajmu nahráno a příslušný materiál by dávno spatřil světlo světa.

Já jsem fízlovskou stranu nevolil

„Jsem si docela jist, že jsem s tou dámou nemluvil ani mezi čtyřma očima. Kdyby k tomuto osobnímu setkání došlo, bylo by zcela jistě podle přísného kodexu  VV nahráno a už by byl dávno zveřejněno,“ poznamenal ironicky ministr financí.

Dodal, že si nejmenší vládní strana musí vybrat, zda je Kristýna Kočí věrohodná, a pak je něco i na tom, že ji uplácel Vít Bárta (VV), nebo je absolutně nevěrohodná a pak ji nemohou brát vážně ani její bývalí straničtí kolegové. „Kdybych byl takový blázen, jako že jsem nebyl, tak by to podle přísného etického kodexu tato fízlovská partaj nahrála a už by to dávno zveřejnila," řekl Kalousek.

Čtěte dále: Nečas si pozval Kristýnu Kočí. Ptá se, kolik véčkařů jde proti Bártovi

„Ať si ty nahrávky vezmou a jdou, kam chtějí, mě už to vážně nebaví, já jsem s tou dámou nikdy nemluvil.“ Ministr financí ani nehodlá podávat trestní oznámení na Kočí a to právě proto, že její výroky vůbec nebere vážně. „Trestní oznámení mohu dát na někoho, koho beru vážně, a já nemůžu brát vážně ani tu dámu, ani tu stranu, za kterou byla zvolena,“ uzavřel své vystoupení nesmlouvavě Kalousek.

Tagy: bárta Kočí