John má problém s velením hasičů. Urazilo se kvůli jeho auditu

- Aktuality autor: red

Ostré slovní přestřelky se rozhořely mezi Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR a ministerstvem vnitra. Třecím bodem sporů je forenzní audit, jehož závěry jsou sporné.

zdroj: Mediafax

Ministerstvo vnitra má dalšího kritika. Do ostrých slovních výpadů na jeho adresu se tento týden pustilo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS).

Rozbuškou hlavního sporu Generálního ředitelství a jeho nadřízeného orgánu však tentokrát není letošní snižování platů hasičů, nýbrž forenzní audit společnosti Ernst&Young, který si koncem loňského roku ministerstvo objednalo.

Hasiči poslali Právu tiskové prohlášení, v němž otevřeně kritizují jak výsledky auditu, které označují za „vágní a nejednoznačné", tak samotný postup vnitra. To jim prý zakázalo závěry auditorů včetně připomínek hasičů zveřejnit, neboť je odmítlo zbavit mlčenlivosti.

Ve hře je i několik podezřelých veřejných zakázek

Jejich nařčení se snažil ve středu dementovat mluvčí ministerstva Pavel Novák vyjádřením, že úřad ministra Radka Johna považuje výroky hasičů za nemístné. „Hasiči navíc odmítali s auditory spolupracovat," poznamenal ve středu Novák.

Celý článek na parlamentnilisty.cz