Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

John má problém s velením hasičů. Urazilo se kvůli jeho auditu

John má problém s velením hasičů. Urazilo se kvůli jeho auditu
zdroj: Mediafax

Ostré slovní přestřelky se rozhořely mezi Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR a ministerstvem vnitra. Třecím bodem sporů je forenzní audit, jehož závěry jsou sporné.

Ministerstvo vnitra má dalšího kritika. Do ostrých slovních výpadů na jeho adresu se tento týden pustilo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS).

Rozbuškou hlavního sporu Generálního ředitelství a jeho nadřízeného orgánu však tentokrát není letošní snižování platů hasičů, nýbrž forenzní audit společnosti Ernst&Young, který si koncem loňského roku ministerstvo objednalo.

Hasiči poslali Právu tiskové prohlášení, v němž otevřeně kritizují jak výsledky auditu, které označují za „vágní a nejednoznačné", tak samotný postup vnitra. To jim prý zakázalo závěry auditorů včetně připomínek hasičů zveřejnit, neboť je odmítlo zbavit mlčenlivosti.

Ve hře je i několik podezřelých veřejných zakázek

Jejich nařčení se snažil ve středu dementovat mluvčí ministerstva Pavel Novák vyjádřením, že úřad ministra Radka Johna považuje výroky hasičů za nemístné. „Hasiči navíc odmítali s auditory spolupracovat," poznamenal ve středu Novák.

Celý článek na parlamentnilisty.cz