Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

John: Jestli je Barták vinen, jsem zvědav na Kalouska

John: Jestli je Barták vinen, jsem zvědav na Kalouska
zdroj: Mediafax

Každý ministr by měl být maximálně zodpovědný za náměstka, kterého si do resortu přivedl, tvrdí šéf vnitra Radek John (VV). Proto ho bude také zajímat, jak se zachová ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), pokud se prokáže vina Martina Bartáka v korupční kauze Tatra.

Ve věci údajného vymáhání milionového úplatku ze strany náměstka ministerstva financí Martina Bartáka - v současné době na neplacené dovolené - od představitele společnosti Tatra, by měl v případě prokázání viny zaujmout sebekritický postoj také jeho šéf Miroslav Kalousek, domnívá se ministr vnitra Radek John.

"Jsem rád, že v tomto případu je hodně svědeckých výpovědí, ale celá kauza musí být prověřena orgány činnými v trestním řízení, bez jakýchkoli politických tlaků. Pokud se obvinění prokáže, jsem opravdu zvědav, jaká opatření a hlavně jakou odpovědnost z toho ministr Kalousek vyvodí i pro sebe," uvedl pro ParlamentníListy.cz John.

Podle něho by měl každý ministr odpovídat za náměstky tím víc, čím více si je prosazoval. "Pokud by se prokázala korupce u náměstků v mém resortu, vyvodil bych dalekosáhlé důsledky v závislosti na míře korupčního jednání," tvrdí John.

Celý článek na ParlamentniListy.cz