Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

John dostal na stůl petici cizinecké policie. Nic s ní neudělá

John dostal na stůl petici cizinecké policie. Nic s ní neudělá
zdroj: Mediafax

Přestože plán na reorganizaci cizinecké policie získal již zevrubnou podobu, ta hloubková doposud chybí. Část příslušníků Správy cizinecké policie zatím nedostala konkrétní podobu pracovní náplně a ani místo výkonu práce. V petici si stěžují ministrovi Radku Johnovi na nejistotu.

 Proto se nyní příslušníci CP ohradili peticí proti "nekoncepčním a unáhleným krokům“ a stěžují si ministru Johnovi, že je zmítá nejistota. Celá věc však již není v Johnově kompetenci, ale v rukou pověřeného policejního prezidia.

Johnův plán počítal se zrušením oblastních ředitelství cizinecké policie a zařazením pod krajská ředitelství policie ČR. Část zaměstnanců má být zařazena pod Odbor azylové a migrační politiky a zbývajících 696 přiděleno k pořádkové nebo dopravní policii, ti však ještě neví, kam nastoupí. 

Uvnitř cizinecké policie nyní zuří personální boj o to, kdo zůstane a kdo bude převelen. "Hodně lidí odejde i proto, že nebudou moci dojíždět do místa, kam budou nově zařazeni," uvedl pro Právo policista Antonín Smola autor petice. "Celá transformace cizinecké policie je už v kompetenci policejního prezidia, pan ministr John se rozhodl pro jednu z pěti variant i na základě úspor přes 218 milionů a pověřil výkonem prezidium," argumentuje pro ParlamentníListy.cz tiskový mluvčí ministerstva vnitra Jiří Reichel.

Celý článek na ParlamentniListy.cz