Jeptiška závislá na automatech vykrádala kostely. Hrozí jí šest měsíců vězení

- Aktuality autor: Michal Polák

Americké jeptišce hrozí až šest měsíců vězení za to, že ze dvou kostelů, ve kterých sloužila, ukradla téměř 130 tisíc dolarů (přes 2,5 milionu korun). Odcizené peníze pak prohrála na hracích automatech, uvedl americký list The Daily News. Osmašedesátiletou řádovou sestru Mary Anne Rappovou policie zadržela loni v listopadu, když byla ztráta peněz odhalena při běžném auditu. 

Jeptiška

Jeptiška,zdroj: ThinkStock

Jeptiška peníze kradla v letech 2006 až 2011. Soud by měl vynést verdikt 1. července. Všeobecně se očekává, že bude odsouzena na maximálně šest měsíců. Zároveň bude muset splatit určitou část peněz, které odcizila a poté prohrála v kasinech ve státě New York. Přesná částka má být stanovena až později. Sestra již dříve souhlasila s tím, že se ze své závislosti na hracích automatech bude léčit. 

Rappová byla jeptiškou téměř 50 let, řád dočasně opustila v roce 2011 právě kvůli své závislosti a její léčbě. Jak uvedla soudce James Punch, při vyšetřování spolupracovala a zároveň dosud neměla žádný jiný záznam v trestním rejstříku. I proto obžaloba souhlasila s takto nízkým trestem. Původně jí hrozilo až 15 let vězení.

Tagy: USA krádež jeptiška

Zdroje: ČTK