Dnes je čtvrtek 19. května 2022., Svátek má Ivo
Počasí dnes 25°C Skoro jasno

Jednání politických špiček do půlnoci nic nového nepřineslo

Jednání politických špiček do půlnoci nic nového nepřineslo
zdroj: Mediafax

Ani po čtyřech hodinách jednání v Kramářově vile se zřejmě nepodařilo najít východisko z vládní krize, která by mohla skončit i pádem kabinetu. Podle kuloárových informací vyjednávači ODS, TOP 09 a VV nijak nepokročili. Kámenem úrazu zůstává Ministerstvo vnitra.

To by měl podle ODS po předsedovi VV Radku Johnovi vést nestraník. Ovšem najít někoho, na kom se všichni shodnou, se ukazuje jako velký problém a ještě větší může nastat v tom, aby kandidát nabídnutou funkci vůbec přijal.

Rada Vacátko  by pomohl

Jeho pozice totiž bude vzhledem k stavu resortu, který se musel potýkat s razantními škrty, což pobouřilo policisty i hasiče, nezáviděníhodná. Ideální by byl rada Vacátko či četnický strážmistr Arazim, ale ti bohužel nepřichází v úvahu.

Optimisté před začátkem jednání očekávali, že dnešek by mohl přinést zlom ve vládní krizi, která trvá už dva týdny, ale vypadá to, že platí Cimrmanovo rčení, že jsou okamžiky, kdy by se optimisté měli střílet.

Strany mají fakticky čas k dohodě do pátku. Bezprostředně po Velikonocích totiž začíná jednat Poslanecká sněmovna a ČSSD už se rozhodla vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry nynějšímu kabinetu.