Jandák beze strachu promlouvá o ČSSD. Dienstbiere a Zaorálku, raději nečtěte

ROZHOVOR - Aktuality autor: Jakub Konečný

Exministr kultury, herec, ale hlavně poslanec za ČSSD Vítězslav Jandák byl stažen ze stínové vlády ČSSD, kde působil jako ministr kultury. Co na to říká a jak vidí celou situaci kolem ČSSD, ale třeba i ÚSTRu či prezidenta Zemana, se jej zeptaly ParlamentníListy.cz.

Vítězslav Jandák

Vítězslav Jandák, zdroj: Mediafax

Pane poslanče, jak vnímáte to, že jste byl „sesazen“ ze stínové vlády coby ministr kultury?

Nijak tragicky. Víte, já si ze všeho beru to lepší. Vše beru s nadhledem a říkám si, že politika přináší pohlazení i facky. Tohle bylo takové „pohlazení“ starého muže. A stejně, co nadělám. Je to něčí rozhodnutí a já ho respektuji. Víte, v politice se dá brát tragicky snad jedině revoluce.

Proč se ale stínová vláda podle Vás změnila. Kdo za tím stojí?

Tak patrně to je trend od Luboše Zaorálka a ostravské organizace, kdy si myslím, že chtějí mít ve vládě své dva ministry. Skončil třeba i Zdeněk Škromach… Ale ono je to ve výsledku jedno. Za nás Jihočechy je tam zase Jirka Zimola, s kterým máme velmi korektní vztahy. Takže já si nestěžuji. A pak víme, že každý dobrý skutek musí být vždy po zásluze potrestán, takže asi tak. Ale fakt o nic nejde, pokud nejde o život.

No, a kdyby byly volby a ČSSD vyhrála, není Vám líto, že byste nebyl patrně první, kdo by byl osloven pro post ministra kultury?

Víte, všechno je v životě relativní a v politice především. Co my víme, co bude. Jak říkám, nač se bát zítřků, třeba nepřijdou. To, že volby budou, to víme, ale možná budou i dřív, jak se tak dívám na boje mezi ODS a TOP 09.

Jak ty šarvátky vnímáte?

Tagy: ČSSD stínová vláda

Zdroje: Parlamentnilisty.cz