Jak loni hospodařila Praha? S dvoumiliardovým schodkem

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Hlavní město Praha loni hospodařilo s téměř dvoumiliardovým schodkem. Informuje o tom server Týden.cz, který cituje výroční zprávu uloženou v registru u České národní banky. Opakuje se tak situace z roku 2010, kdy metropole vykázala obdobně vysokou ztrátu.

Podle serveru hlavní město vykázalo ztrátu ve výši 2,1 miliardy korun. Jednotlivé městské části, ale hospodařily dohromady s přebytkem 146,56 milionu korun. Celkový schodek metropole tak stáhly na konečných 1,97 miliardy korun.

Ze všech 57 městských částí hlavního města Prahy skončilo k 31. prosinci loňského roku přebytkem hospodaření 33 z nich, dalších 24 městských částí naopak skončilo v červených číslech. Celkové příjmy hlavního města Prahy podle výroční zprávy loni přesáhly 63,7 miliardy korun, výdaje činily 65,7 miliardy korun.

Hlavní město Praha, které má statut obce i kraje, vykázalo zhruba dvoumiliardovou ztrátu také v roce 2010. Město ji tehdy zaplatilo především z finančních rezerv z minulých let. Podle tehdejšího vedení radnice schodek způsobily nízké daňové příjmy.

Tagy: Praha hospodaření ztráta schodek ČNB

Zdroje: ČTK