Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Inspekce zkoumá Pospíšilův diář. Pomáhá tím podezřelému?

Inspekce zkoumá Pospíšilův diář. Pomáhá tím podezřelému?
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Policejní inspekce šetří zakázku na sledování a kompromitaci ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle serveru iDnes.cz policisté požádali prý v rámci šetření i o Pospíšilův diář s přesným seznamem schůzek a „neohlášeně“ také vyslechli i ministrovu asistentku.

"Od asistentky chtěli informace o pohybu ministra, především jeho elektronické diáře z obou funkčních období. Byla vyděšená," řekl pro server náměstek ministra Filip Melzer.

O informace z ministrova soukromí požádal Ladislav Veselý, koncipient advokátní kanceláře, kterou spoluvlastní bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec. Najal si na to soukromého detektiva. Ten řekl, že mu Veselý nabízel třicet tisíc korun za každý den sledování. Po zveřejnění se případu chopila policejní inspekce. Nyní zjišťuje, kde vzal Veselý detailní itinerář toho, kde se Pospíšil vyskytuje a jaké má zvyky.

Inspekce kromě zmapování ministrových diářů a schůzek vyslechla i všechny Pospíšilovy ochránce. A právě v tom je problém. Inspekce nasbírala ve spise totiž velké množství informací o Pospíšilovi, a to ho by se v případě obvinění mohli chopit Veselý nebo kdokoliv jiný. Měli by totiž ze zákona přístup do spisu a našli by tam tak mnohé informace, po nichž Veselý pátral.

Celý článek na parlamentnilisty.cz