Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -7°C Sněhové přeháňky

Indickou dívku upálil její strýc, protože se bránila znásilnění

Indickou dívku upálil její strýc, protože se bránila znásilnění
Dívka se bránila znásilnění, útočník ji zaživa upálil (ilustrační snímek) | zdroj: ThinkStock

Patnáctiletou dívku z indického města Greater Noida v sobotu zaživa upálil její strýc za to, že se bránila znásilnění a odmítla přistoupit na vydírání. Peníze strýc požadoval výměnou za to, že nezveřejní záběry z toho, jak ji znásilnil před osmi měsíci. Uvedl to deník Hindustan Times.

Policie zatkla muže, jeho manželku a jejich další dva sousedy. Obvinila je z vraždy a spoluúčasti na vraždě. Dívku podle ní před osmi měsíci několikrát znásilnili a pořídili při tom několik fotografií, ze kterých následně vyrobili video.

 "V sobotu ráno si strýc a teta zavolali dívku k sobě domů, kde ji muž před zraky manželky pokusil opět znásilnit. Když odmítla, začali ji vydírat," popsal za policii Arvind Kumar. Dívčina teta po ní chtěla výkupné 5000 rupií (1900 korun) za to, že video nezveřejní a veřejně tak neponíží její rodiče.

Když dívka nepřistoupila na vydírání, zaútočili na ni. "Podle rodiče oběti ji obviněný polil benzinem a zapálil," uvedl policista. Sousedé, kteří zaslechli křik, plameny uhasili a okamžitě ji odvezli do nejbližší nemocnice. Žádná z místních nemocnic však nemá popáleninové oddělení, dívka tak na své popáleniny na 90 procentech těla zemřela. 

Dívčin příbuzný tvrdí, že dívku nezapálil on, ale spáchala sebevraždu.

Zdroje:
Hindustan Times