Dav v Indii zlynčoval muže podezřelého ze znásilnění

- Aktuality autor: roj

Rozlícený dav v indickém státě Dimapuru během demonstrace proti znásilňování žen vytáhl z vězení muže, který je z opakovaného znásilnění místní ženy. Vysvlíkli ho, ubili k smrti a jeho tělo pověsili na náměstí na nejbližší věži.

Jedna demonstrace kvůli znásilnění v Dimapuru, které má muslim na svědomí, se konala už ve středu. To ještě dav nevzal pomstu do svých rukou

Jedna demonstrace kvůli znásilnění v Dimapuru, které má muslim na svědomí, se konala už ve středu. To ještě dav nevzal pomstu do svých rukou,zdroj: Profimedia.cz

Pětatřicetiletý muž byl údajně přistěhovalec z muslimské Bangladéše, zatčen byl 24. února.

Policii se podařilo rozohněný dav umírnit až střelbou do vzduchu, demonstranti na ně začali házet kamení, ničit policejní auta a vyrabovali také několik obchodů patřících přistěhovalcům.

Po několika případech hromadného znásilňování, po nichž ženy zemřely, poslanci výrazně zpřísnili tresty – pachatelům v případě, že oběť jejich útok nepřežije, hrozí poprava.

Ve středu také indické úřady zakázaly indickým televizím vysílat pořad, ve kterém vystupuje jeden mužů, kteří měli na svědomí skupinové znásilnění dívky v autobuse. Mladá žena, která na následky útoku zemřela, si podle něj za vše mohla sama. 

Tagy: Indie znásilnění demonstrace skupinové znásilnění lynčování

Zdroje: ČTK