Hustě padající sníh potrápil řidiče na západě a severu Čech

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Kvůli padlým stromům musely také zastavit některé vlaky. Několik úseků silnic bylo přes den uzavřených, v 17:15 uzavřeli silničáři i silnici I/7 mezi Chomutovem a Horou Svatého Šebestiána v Ústeckém kraji. Meteorologové předpovídají, že sněžení večer zasáhne také Prahu. 

Husté sněžení

Husté sněžení,zdroj: Mediafax

Důvodem uzavírky silnice I/7 je špatně upravená vozovka na německé straně, znovu otevřený by měla být od pátečních 7:00. Kvůli ošetření vozovky silničáři museli kolem poledne uzavřít také silnici číslo osm mezi Lovosicemi a Teplicemi. Na kopci Šébr u Jiřetína pod Jedlovou na Děčínsku stály kamiony až ve tříkilometrové koloně, zvýšenou opatrnost policie doporučovala dopoledne i na dálnici D8 mezi Řehlovicemi a Krásným Lesem. Havarovalo několik kamionů i osobních aut, provoz komplikovaly také přes cestu spadlé stromy a tvořily se sněhové jazyky. 

V Karlovarském kraji byly povětrnostní podmínky složité hlavně v Krušných horách, sníh zde přecházel ve sněžení, na silnicích se i nyní může tvořit náledí. Silničáři nasadili veškerou techniku a komunikace udržují průjezdné. Jejich práci komplikoval silný vítr. Kvůli nehodě byl omezen provoz od Chebu na Mariánské Lázně u Dolního Žandova, také kamiony měly v kopcích potíže a místy se tvořily kolony. Spadlé stromy přerušily provoz na několika železničních tratích, po jejich odstranění vlaky opět jezdily. 

Studená fronta ve večerních hodinách zasáhne Prahu, kde se déšť bude měnit ve sněžení. Bude se ochlazovat i v nížinách, ale do východní části Česka sníh zatím zřejmě nedorazí. Pokles teplot bude méně citelný.

Tagy: sníh kalamita silničáři

Zdroje: ČTK